Ќерката на Денис Родман стана професионална фудбалерка на 18 години

By

Тринити, ќерката на легендарниот НБА-играч, Денис Родман, на 18 години стана професионална фудбалерка. Таа беше избрана како втор пик на драфтот во Националната женска фудбалска лига и ќе игра за тимот на „Вашингтон спирит“.

„Ова отсекогаш беше мој сон. Играм фудбал од мојата четврта година“, изјави таа.

Родман е најмладата фудбалерка што досега била избрана на драфтот и веќе дебитира за младата репрезентација на САД. Нејзиниот брат Ди Џеј, исто како Денис, игра колеџ-кошарка.

Денис Родман (59) освои две НБА-титули со „Детроит Пистонс“ пред да стане дел од легендарниот тим на „Чикаго Булс“, со кого беше шампион трипати по ред од 1996 до 1998 година.

Ќе ви се допадне

AnimeDao animedao my hero: Watch JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 16 (https://animedao.nl/m/9Q9/ep-16)

GoGoAnime free anime: That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) (https://gogoanime.be/m/aYXW) Episode 24