Луис Хамилтон позитивен на корона и нема да вози во Бахреин

By

Возачот на Мерцедес Луис Хамистон е позитивен на корона, па следниот викенд нема да вози на трката за Големата награда на Бахреин. Тоа ќе биде втора трка на Бахреин една недела по друга, според новиот календар. На минатата трка Хамилтон ја оствари својата рекордна 95. победа во кариерата.

Од тимот на Мерцедес засега не откриваат детали за здравствената состојба на нивниот возач. Тие потврдија дека Хамилтон е позитивен на корона, но најавија дека дополнително ќе откријат кој ќе го замени на трката следниот викенд.

Ќе ви се допадне

Sword Art Online Alicization War of Underworld Part 2 Episode 11 at AnimePlanet anime planet anime

Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen Episode Preview 02 at website https://animeflix.nl. See more animeflix howls moving castle