Македонија загуби од Египет во вториот натпревар на СП

By

Македонската ракометна репрезентација загуби од домаќинот Египет во вториот натпревар на СП, со резултат 38:19. На полувремето Египет водеше 20:6, па селекторот Брестовац им даде шанса и на помладите ракометари до крајот на натпреварот. Во второто полувреме не играа Лазаров и Стоилов.

Кире Лазаров, Никола Марковски и Жарко Пешевски со по три гола беа најефикасни во македонската селекција, а кај Египет најдобар беше Мамдух Шебиб кој постигна 8 гола.

Последниот натпревар во групата Македонија ќе го игра во понеделник, против репрезентацијата на Чиле.

Ќе ви се допадне

Sword Art Online Alicization War of Underworld (https://kissanimeonline.com/m/OqL9) Episode 12 at KissAnime fire force kissanime

High School DxD BorN (Dub) (https://crunchyrollfree.com/m/mB3M) Episode 12 at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll free premium code