Македонија загуби од Русија на СП во Египет

By

Репрезентацијата на Македонија загуби 32:20 од Русија во натпревар од втората фаза на СП во Египет. На полувреме резултатот беше 19:9.

Селекторот Брестовац против Русија шанса им даде на помладите ракометари. Откако капитенот Кире Лазаров промаши три удари кон голот, тој беше повлечен од игра и остана на клупата до крајот на натпреварот.

Најефикасен во македонската репрезентација беше Филип Кузмановски со шест гола. Серафимов постигна четири гола, а Митревски имаше шест одбрани. Во репрезентацијата на Русија, најдобар беше Сорока која даде шест гола.

Последниот натпревар на Мундијалот Македонија ќе го игра во недела против Белорусија, од 15:30 часот.

Ќе ви се допадне

Sword Art Online: Progressive Movie - Hoshi Naki Yoru no Aria Episode 2 Preview at website https://funimationfree.com. See more funimation one piece dub

How Not to Summon a Demon Lord (Dub) Episode 12 at website https://gogoanime.be gogoanime twitter