Мурињо му подари на својот играч пршута од 500 фунти

By

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, го исполни ветувањето што му го даде на својот играч Серхио Регилон и му подари пршута од 500 фунти. Мурињо пред натпреварот со Манчестер сити му рекол на Регилон во соблекувалната дека ќе добие награда ако успее да го сопре играчот на противничкиот тим, Ријад Махрез. Махрез не постигна гол, а Тотенхем го доби дуелот.

„Ветување е ветување. Ме чинеше 500 фунти, но јас моите ветувања ги исполнувам“, напиша Мурињо на „Инстаграм“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jose Mourinho (@josemourinho)

Ќе ви се допадне

Beastars 2nd Season (https://gogoanime.be/m/eWNg) Episode 2 at GoGoAnime gogoanime softonic

Watch By the Grace of the Gods Episode 5 (https://animeheaven.pro/m/0r8r/ep-5) at website https://animeheaven.pro boruto anime heaven