Новак Ѓоковиќ вечерва во Виена ќе го брка рекордот на Пит Сампрас

By

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ, вечерва на турнирот во Виена, со победа над Хрватот Борн Чориќ, ќе успее да ја заврши годината како најдобар тенисер во светот. Ова ќе биде шеста година по ред како Ѓоковиќ ќе биде на врвот и ќе се изедначи со рекордот на Пит Сампрас.

Ѓоковиќ вечерва го игра второто коло во турнирот во Виена против Чориќ. Мечот меѓу нив двајцата ќе биде четврти, што значи дека би требало да излезат на теренот околу 17 и 30 часот.

Пред нив ќе се играат мечевите во двојки меѓу Јирген Мелцер и Едуар Рожер Васелан, против Даниел Еванс и Оливер Мараша. Потоа следат мечевите во сингл.

На централниот терен ќе излезат Џејсон Јунг и Данил Медведев, а потоа и Стефанос Циципас и Јан Ленард Штруф.

 

Ќе ви се допадне

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Tokyo Revengers

dubbed anime 4Anime Horimiya (Dub)

english dubbed anime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

anime online The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants (Dub)

Naruto