Пандев: Пред пензија, ќе го исполнам мојот сон да настапам на ЕП

By

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев, отворено зборуваше за своите планови и желби кои посакува да му се остварат на професионален план оваа година.

Тој за 2021 најави крај на неговата импресивна кариера, но не пред да обезбеди опстанок со Џенова во Серија А и настапи на Европското првенство во фудбал.

„Во 2021 ќе наполнам 38 години и навистина мислам дека ова ќе ми биде последната година во кариерата. Најпрвин да обезбедам опстанок со Џенова во Серија А, а потоа со Македонија да го исполнам својот сон и да заиграм на ЕП. Потоа ќе се пензионирам“, изјави Пандев.

Пандев вели дека една од најголемите негови желби сега е успешен настап со македонската репрезентација на Европското првенство.

Со својот гол во Тбилиси тој ја однесе Македонија на ЕУРО 2021. Покрај пласманот со Македонија на ЕП, неговиот најголем успех во кариерата е титулата во Лигата на шампионите која ја освои со Интер во 2010 година.

Во кариерата има настапувано и Специја, Анкона, Лацио, Интер, Наполи и Галатасарај.

Ќе ви се допадне

Sword Art Online: Alicization - War of Underworld Recap (https://animepahe.cc/m/vVDe) Episode Full - Raw

GoGoAnime: Hokuto no Ken: Raoh Gaiden Gekitou-hen anime episode Full online free at https://gogoanime.be i want to eat your pancreas gogoanime

4Anime Watch anime online, English anime online HD

Website https://animetv.cc: Watch Toshokan Sensou: Kakumei no Tsubasa animetv Episode Full all anime tv shows

Pozible: https://www.pozible.com/profile/animefreakws

Credly: https://www.credly.com/users/animefreakws