Поранешниот играч на Манчестер Јунајтер, Рио Фердинанд стана татко

By

Поранениот играч на Манчестер Јунајтед, 42. годишниот Рио Фердинанд и неговата сопруга Кејт Врајт го добија своето прво дете, пренесува „Дејли Стар“.

dobivaj vesti na viber

Ова за Рио е четврто дете, затоа што од претходниот брак со сопругата Ребека, која почина во 2015 година, по борбата со ракот на дојката, има три деца.

Двојката сè уште го нема откриено името на бебето, а двајцата велат дека беа нетрпеливи до последен момент. Кејт на „Инстаграм“ сподели и видео на кое таа и Фердинанд им порачаа на децата дека наскоро ќе добијат братче.

„Оваа луда куќа наскоро ќе стане уште полуда. Секој пат кога ќе ја видам оваа снимка, плачам. Бебенце многу ќе се радуваме кога ќе те запознаеме“, напиша Кејт.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kate Ferdinand (@xkateferdinand)

Ќе ви се допадне

Go88 apk - Hệ thống game bài đổi thưởng uy tín ric go88 rút tiền go88 lâu

sunwin stevia international inc