(Видео) Експлодираше болидот на Грожан на трката во Бахреин

By

Денеска на формула 1 трката за Големата награда во Бахраин се слуши страшен инцидент, во кој експлодира болидот на Роман Грожан.

За среќа Грожан брзо успеа да се извлече од оганот и да се здобие само со полесни изгореници на рацете и глуждот. Незгодата се случи на стартот на трката кога неговиот болид изгуби контрола и силно удри во оградата. Од самиот удар болидот експлодираше и се распарчи на два дела.

Трката беше прекината.

 

Ќе ви се допадне

Watch One Piece Episode 921 (https://animeplanet.cc/m/WoO/ep-921) at AnimePlanet one punch man 2 anime planet

Watch By the Grace of the Gods Episode 10 at Crunchyroll crunchyroll free account reddit