(Видео) Ѓоковиќ играше оро на балкон во Австралија

By

Светскиот тенисер Новак Ѓоковиќ знае како да се забавува и во време на пандемија. Додека беше во карантин, тој пред фановите на балконот во кој е сместен заигра оро.

Воодушевените фанови се собраа во голем број и се забавуваа заедно со него. Велат дека Ноле знаел да направи вистинско шоу.

Ѓоковиќ деновиве се најде во центарот на вниманието во Австралија кога испрати писмо до организаторот на турнирот Австралија опен, во кое побара еднаков третман на сите учесници.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 9 News Adelaide (@9newsadelaide)

Новак Ѓоковиќ лидер на бунтот на тенисерите на Австралија Опен

Ќе ви се допадне

Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 3 at website https://animefreak.ws. See more boku no hero academia animefreak

Your Name. Episode Full at website https://animeflix.nl. See more animeflix hunter x hunter 2011