(Видео) Голот на Лука Модриќ прогласен за најубав во 1. коло во Лигата на шампиони

By

Фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Модриќ, го постигна најубавиот гол во 1. коло од групната фаза во Лигата на шампиони. Хрватскиот напаѓач погоди од 20 метри во аголот на голот на Шахтјор во мечот што Реал го загуби со 3-2 на домашен терен.

Хрватскиот ас зад себе ги остави Рамирес од Краснодар, Папу Гомез од Аталанта и Толисо од Баерн Минхен.

Ќе ви се допадне