(Видео) Ибрахимовиќ среде улица прими награда за најлош фудбалер

By

Откако минатиот викенд Милан загуби од Интер во градското дерби со 3:0, Ибрахимовиќ беше прогласен за најлош фудбалер на натпреварот. При резултат 1:0 тој имаше две шанси, но не даде гол. Затоа, по крајот на натпреварот новинарот Валерио Стафели среде улица му ја додели наградата „Златен тапир“. Станува збор за награда која ја добиваат тренери или фудбалери што потфрлиле во Серија А.

Ќе ви се допадне

Watch The Irregular at Magic High School: Visitor Arc Episode 1 at AnimeHeaven free anime

Watch Black Clover Episode 62 (https://crunchyrollfree.com/m/NQaB/ep-62) at Crunchyroll crunchyroll free anime