(Видео) Кошаркарите на Македонија ја победија Италија

By

Кошаркарската репрезентација на Македонија ја победи Италија 87:78 во натпревар од квалификациите за Евробаскетот. Тие со пресврт ја победија Италија која беше фаворит на натпреварот, и која по првото полувреме водеше 16 поени.

Со денешната победа македонските кошаркари ги задржаа шансите за пласман на еврошамионатот. Ако утре победат против Естонија со двоцифрена разлика, тогаш ќе играат на следното Европско првенство.

Најдобар во македонскиот тим беше Ненад Димитријевиќ кој даде 22 коша и имаше 7 асистенции, но се повреди пред крајот и нема да игра против Естонија.

Ќе ви се допадне

The Devil is a Part-Timer! (Dub) (https://funimationfree.com/m/2d8B) Episode 13 at website https://funimationfree.com dragon ball z funimation dub

The Seven Deadly Sins: Wrath of the Gods (https://kissanimeonline.com/m/P2VL) Episode 24 at website https://kissanimeonline.com. See more kissanime food wars