(Видео) Лука Дончиќ и Бобан Марјановиќ со оро се загреваа пред натпреварот со Бостон

By

Кошаркарите на „Далас маверикс“, Бобан Марјановиќ и Лука Дончиќ, направија вистинско шоу пред натпреварот со Бостон. Тие се загреваа со „чачак“ пред натпреварот, а за кратко им се приклучија и неколку други кошаркари.

Далас го победи Бостон, а Марјановиќ и Дончиќ заедно постигнаа 41 поен.

Ќе ви се допадне