Зинедин Зидан позитивен на коронавирус

By

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, е позитивен на Ковид-19, соопшти прес-службата на клубот. Тие не дадоа дополнителни информации за здравјето на поранешниот француски фудбалер, ни кога се заразил.

Сепак, шпанските медиуми пишуваат дека заради болеста, Зидан ќе го пропушти натпреварот од 20. коло во Ла Лига против Алавес, што ќе се одржи в сабота на 23 јануари, но и уште барем еден или два натпревари потоа.

Ќе ви се допадне

The Seven Deadly Sins (https://funimationfree.com/m/gxp) Episode 24 at Funimation funimation canada

Bloom Into You Episode 13 at GoGoAnime gogoanime dragon ball z