Клои Кардашјан во фустан со срциња и дијадема во форма на сонце на свадбата кај сестра си

By

Средната сестра од семејството Кардашијан го украде шоуто на нејзината сестра Кортни на свадбената веселба во Италија со нејзиниот фустан. Откако го доведе своето тело до совршенство, Клои изгледаше спектакуларно во текот на сите три ноќи во Италија.

dobivaj vesti na viber

Средната сестра Кардашијан за оваа пригода носеше фустани со потписот на Долче и Габана, додека на главата носеше дијадема во форма на сонце. Фотографиите со спектакуларниот фустан Клои ги објави неколку дена, по свадбата.

Клои Кардашијан се раздели од нејзиниот сопруг Тристан Томпсон со кој ја има ќерката 4 годишната Тру. Таа сега е самохрана, но дека имаат добар однос со нејзиниот поранешен сопруг.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Khloé Kardashian (@khloekardashian)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Khloé Kardashian (@khloekardashian)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Khloé Kardashian (@khloekardashian)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Khloé Kardashian (@khloekardashian)

Ќе ви се допадне