Најубавите фустани од црвениот тепих во Кан

За разлика од Оскарите или Златните глобуси, каде сè се случува во една ноќ, Канскиот филмски фестивал е маратон на настани.

Филмскиот фестивал во Кан оваа година вклучуваше проекции на најновите „Луд Макс“, „Птица“, „Емилија Перез“ и „Мегалополис“, меѓу многу други.

И секоја проекција доаѓа со свој настан на црвениот тепих.

Впечатливи тоалети носеа познатите пејачки и актерки, меѓу кои Елса Петаки, Зои Салдана, Селена Гомез, Кејт Бланшет, Ања Тејлор Џој, Ема Стоун.

Scroll to Top