Сопругата на Меси се појави во фустан од 99 долари во Катар

By

Сопругата на Лионел Меси, Антонела Рокоцо во Катар се појави во фустан од 99 долари. Таа замина во оваа земја за да го бодр својот сопруг.

dobivaj vesti na viber

Антонела одбрала фустан од познатиот калифорниски моден бренд Испејс. Фустанот е во портокалова боја, со прерамки, а особено впечатлив е исечениот дел на стомакот. Неговата цена е 99 долари.

Таа на Инстаграм се пофали дека ужива во друштво на нејзината најдобра пријателка Софија Балби, сопруга на уругвајскиот репрезентативец Луис Суарез.

Парот се запознал имале само пет години. Антонела е братучедка на негов пријател од детството, фудбалерот Лукас Скаља. Парот се венчаше на луксузна церемонија во 2017 година по повеќе од десет години врска, и родители се на три сина.

Ќе ви се допадне