Кејт Мидлтон

Кејт Мидлтон отвори нов Инстаграм и за три дена собра 44.000 фанови

Принцезата Кејт Миддтон отвори нов Инстаграм и за три дена собра 44.000 фанови. Профилот го направи за фондацијата The Royal Foundation Center for Early Childhood, …

Кејт Мидлтон отвори нов Инстаграм и за три дена собра 44.000 фанови Прочитај повеќе »

Од Бакингемската палата го открија датумот за роденденската парада за кралот Чарлс

Бакингемската палата откри дека роденденската парада на кралот Чарлс III, позната како Trooping the Colour, ќе се одржи на 17 јуни во центарот на Лондон. …

Од Бакингемската палата го открија датумот за роденденската парада за кралот Чарлс Прочитај повеќе »

Вилијам и Кејт не сакаат да го гледаат документарецот за Меган и Хари

Принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон, не сакаат да го гледаат новиот документарец за Вилијам и Меган Маркл. Тие наводно изјавиле дека никогаш нема …

Вилијам и Кејт не сакаат да го гледаат документарецот за Меган и Хари Прочитај повеќе »

Кејт Мидлтон во Бостон стигна со накитот на принцезата Дајана кој не е виден по нејзината смрт

Принцезата од Велс, Кејт Мидлтон на доделувањето на наградите Earthshot 2022 во Бостон, е видена со накитот кој го носеше поранешната принцеза Дајана, а кој …

Кејт Мидлтон во Бостон стигна со накитот на принцезата Дајана кој не е виден по нејзината смрт Прочитај повеќе »

Навивачи ги исвиркаа Вилијам и Кејт на НБА натпревар во САД

Принцот Вилијам со Кејт Мидлтон беа исвиркани за време на НБА натпревар во САД. Двајцата се во посета на Америка, а се појавија на натпреварот …

Навивачи ги исвиркаа Вилијам и Кејт на НБА натпревар во САД Прочитај повеќе »

Двојничката на Кејт Мидлтон патува низ светот и заработува од сличноста со принцезата

Британката Хајди Аган веќе десет години патува низ светот и заработува само затоа што е двојничка на принцезата Кејт Мидлтон. Хајди е еден вид ѕвезда …

Двојничката на Кејт Мидлтон патува низ светот и заработува од сличноста со принцезата Прочитај повеќе »

Кејт Мидлтон со круна од 3 милиони фунти, првпат како принцезата од Велс, присуствуваше на кралски банкет

Принцезата од Велс, Кејт Мидлтон го имаше своето прво формално појавување како Катерина, во Бакингемската палата. На банкетот во чест на јужноафриканскиот претседател Сирил Рамафоса, Кејт …

Кејт Мидлтон со круна од 3 милиони фунти, првпат како принцезата од Велс, присуствуваше на кралски банкет Прочитај повеќе »

Кралот Чарлс и принцот Вилијам го пцуеле Доналд Трамп по коментарите за Кејт Мидлтон

Кралот Чарлс и неговиот син принцот Вилијам, го пцуеле поранешниот американски претседател Доналд Трамп, по коментарите кој тој ги дал за војвотката Кејт Мидлтон. Ова …

Кралот Чарлс и принцот Вилијам го пцуеле Доналд Трамп по коментарите за Кејт Мидлтон Прочитај повеќе »

Дафне Клак е тајното име на Кејт Мидлтон во случај на опасност

Дафне Кларк е тајното име на Кејт Мидлтон, иако во прилика таа била претставена како госпоѓа Кембриџ. Иницијалите исто така се совпаѓаат со титулата што ја …

Дафне Клак е тајното име на Кејт Мидлтон во случај на опасност Прочитај повеќе »

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон раскинале на почетокот на врската, кралскиот батлер откри слатки пикантерии

Принцот Влијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон раскинале на почетокот на врската, откри кралскиот батлер, Грант Харолд. Тој рече дека Кејт била многу слатка девојка …

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон раскинале на почетокот на врската, кралскиот батлер откри слатки пикантерии Прочитај повеќе »

Принцезата Дијана, поради Чарлс, се посрамотила на првиот Божик поминат со кралското семејство

Принцезата Дијана, поради Чарлс, се посрамотила во 1982 година кога го поминала првиот Божик со кралското семејство, пишува магазинот New Idea. Имено, кралското семејство за …

Принцезата Дијана, поради Чарлс, се посрамотила на првиот Божик поминат со кралското семејство Прочитај повеќе »

Кејт Мидлтон ѝ оддаде почест на принцезата Дијана, ја носеше нејзината бисерна белезица на средбата со сопругата на Зеленски

Новата принцеза од Велс, Кејт Мидлтон во Бакингемската палата се состана со сопругата на украинскиот претседател Володимир Зеленски, Олена. За оваа пригода таа ја носеше …

Кејт Мидлтон ѝ оддаде почест на принцезата Дијана, ја носеше нејзината бисерна белезица на средбата со сопругата на Зеленски Прочитај повеќе »

Кејт Мидлтон со бисерни обетки од принцезата Дијана ѝ оддаде почит на кралицата

Принцезата од Велс ја искористи почитта на покојната кралица Елизабета за да се потсети на уште еден починат член на кралското семејство, принцезата Дaјана. 40-годишната …

Кејт Мидлтон со бисерни обетки од принцезата Дијана ѝ оддаде почит на кралицата Прочитај повеќе »

(Видео) Вилијам ги покани Хари и Меган во замокот Виндѕор, за првпат видени заедно по смртта на кралицата

Новиот принц и принцеза од Велс, Вилијам и Кејт Мидлтон заедно со војводата и војвотката од Сасекс, Хари и Меган Маркл стигнаа заедно во замокот …

(Видео) Вилијам ги покани Хари и Меган во замокот Виндѕор, за првпат видени заедно по смртта на кралицата Прочитај повеќе »

Вилијам не ја слуша кралицата и самиот управува со хеликоптер, го ризикува животот и на најмилите

На кралицата Елизабета не ѝ се допаѓа тоа што принцот Вилијам, самиот управува со хеликоптер и го носи семејството до дома. Таа веќе неколку пати …

Вилијам не ја слуша кралицата и самиот управува со хеликоптер, го ризикува животот и на најмилите Прочитај повеќе »

Кејт Мидлтон во неформално издание на натпревар за едрење во Британија

Војвотката од Кембриџ неодамна беше во посета на британскиот тим за едрилица за време на натпреварот против Нов Зеланд облечена во бел краток шорц. Иако …

Кејт Мидлтон во неформално издание на натпревар за едрење во Британија Прочитај повеќе »

(Видео) Снимка од Вилијам и Кејт како танцуваат пред брак стана хит на Тик Ток

Видео од принцот Вилијам и Кејт Мидлтон направена од времето пред да се земат, стана хит на Тик Ток. Двајцата биле снимени во деведесетите како …

(Видео) Снимка од Вилијам и Кејт како танцуваат пред брак стана хит на Тик Ток Прочитај повеќе »

Меган ја навредувала принцезата Шарлот, откри британски новинар

Меган Маркл ја навредувала принцезата Шарлот, откри британскиот новинар Том Бауер во новата книга Revenge. Меган ja навредувала велејќи ѝ дека е дебела, а ја …

Меган ја навредувала принцезата Шарлот, откри британски новинар Прочитај повеќе »

Кејт и Вилијам бараат човек што ќе им ги работи социјалните мрежи

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон бараат човек кој ќе објавува постови на нивните социјални мрежи. Огласот го објавија на официјалната страница на кралското семејство. Досега …

Кејт и Вилијам бараат човек што ќе им ги работи социјалните мрежи Прочитај повеќе »

Летна салата по рецепт на Кејт Мидлтон

Војвотката од Кембриџ, Кејт, во летните месеци редовно јаде специјална салата од лубеница, која ги комбинира слатките и солените вкусови. Оваа салата веќе доби многу …

Летна салата по рецепт на Кејт Мидлтон Прочитај повеќе »