Млад фудбалер од Македонија ќе игра за Сампдорија

Седумнаесетгодишниот Абиола Бамијоко, кој игра во младинскиот тим за Македонија, потпиша договор со италијанскиот клуб Сампдорија. Бамијоко играше за репрезентацијата до 17 години на Македонија, …

Млад фудбалер од Македонија ќе игра за Сампдорија Прочитај повеќе »