аек

Почина српскиот кошаркар и играч на АЕК, Стеван Јеловац

Српскиот кошаркар и првотимец на АЕК Стеван Јеловац, почина денес. Тој почина од последица на мозочниот удар кој го доживеа на 14 ноември на тренинг. …

Почина српскиот кошаркар и играч на АЕК, Стеван Јеловац Прочитај повеќе »

(Фото) Навивачи на АЕК фрлиле молотов коктел кон фановите на Ајакс

На вчерашниот меч од 5. коло во групната фаза во Лига на шампиони навивачките групи меѓу АЕК и Ајакс влегоа во конфликт. Од двете страни …

(Фото) Навивачи на АЕК фрлиле молотов коктел кон фановите на Ајакс Прочитај повеќе »

Scroll to Top