(Видео) Палатата на Ердоган е 30 пати поголема од Белата куќа

Палатата на турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, е 30 пати поголема од Белата куќа, каде што престојува американскиот претседател во својот четиригодишен мандат. Иако првичната …

(Видео) Палатата на Ердоган е 30 пати поголема од Белата куќа Прочитај повеќе »