Аљаска

(Видео) Лос упадна во кино на Алјаска и ги исплаши вработените

Лос упадна во кино во Алјаска и ги исплаши вработените. Смешниот момент е снимен од безбедносните камери. Откако влезе животното им ги изеде сите пуканки …

(Видео) Лос упадна во кино на Алјаска и ги исплаши вработените Прочитај повеќе »

Брод без екипаж пловел околу Аљаска 38 години, го нарекле брод на духови

Шведскиот теретен параброд пловел низ водите покрај брегот на Аљаска 38 години и никој не знаел ни како ни зошто, ни каде ќе запре. Овој …

Брод без екипаж пловел околу Аљаска 38 години, го нарекле брод на духови Прочитај повеќе »

(Видео) Земји во светот кои успешно се одбранија од коронавирусот

Коронавирусот агресивно се рашири речиси во секој ден на светот, заразувајќи повеќе од 130.000 луѓе. Сепак некои земји успеаа да се одбранат од оваа инфекција. …

(Видео) Земји во светот кои успешно се одбранија од коронавирусот Прочитај повеќе »

(Видео) Како би изгледал светот кога би пресушиле океаните

Нуачникот на НАСА Џејмс О’Донахју, при обработка на едно видео направено во американската вселенска агенција, од 2008 година, покажа како светот би изгледал кога океаните …

(Видео) Како би изгледал светот кога би пресушиле океаните Прочитај повеќе »

Гувернерот на Аљаска наседна на измамата на руските пранкери Вован и Лексус

Руските пранкери Владимир Кузњецов и Алексеј Столјаров кои се познати во светот по телефонските јавувања и измамите на светски политичари, успеале да го убедат гувернерот …

Гувернерот на Аљаска наседна на измамата на руските пранкери Вован и Лексус Прочитај повеќе »

Филм во кој е предвидена Втората светска војна и 11 септември

Во дваесетиот век се појавиле голем број на теории на заговор, особено оние кои биле на еден или друг начин поврзани со Холивуд или филмската …

Филм во кој е предвидена Втората светска војна и 11 септември Прочитај повеќе »

Езеро во Аљаска испушта отровен гас кој влијае на глобалното затоплување

Испуштањето на гасовите од езеро кое се наоѓа во Аљаска и Сибир сериозно ги загрижи светските научници кои сметаат дека на овој начин се создава …

Езеро во Аљаска испушта отровен гас кој влијае на глобалното затоплување Прочитај повеќе »

Планирале да го спасат човештвото со уништување на ХААРП-системот

Американската полиција уапсила две лица што планирале да го минираат ХААРП-системот на Алјаска. Проектот за истражување на јоносферата на военото воздухопловство на САД повеќепати бил …

Планирале да го спасат човештвото со уништување на ХААРП-системот Прочитај повеќе »

Коцкестите облаци, најсилен доказ за манипулација со времето

Коцкестите облаци што се појавуваат на одредени снимки за теоретичарите на заговор се само уште еден доказ за постоење на програмата за контрола на климата, …

Коцкестите облаци, најсилен доказ за манипулација со времето Прочитај повеќе »

Scroll to Top