Александар Јосифовски

Александар Јосифовски улови златен охридски крап

Александар Јосифовски кој се прослави во „Ѕвездите на Гранд“, деновиве е во родниот Охрид каде одмора од настапите. Фановите често можат да го видат покрај …

Александар Јосифовски улови златен охридски крап Прочитај повеќе »

(Видео) Цела српска естрада на промоција кај македонскиот пејач Александар Јосифовски во Белград

Цела српска естрада дојде на промоцијата на новата песна на Александар Јосифовски во Белград, поранешен учесник во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. На промоцијата …

(Видео) Цела српска естрада на промоција кај македонскиот пејач Александар Јосифовски во Белград Прочитај повеќе »

Александар Јосифовски од „Гранд“ по турнејата со Брена најавува и дует со Цеца

Минатогодишниот учесник од Македонија во шоуто „Ѕвездите на Гранд“ Александар Јосифовски јавно и понуди дует на Цеца. Тој за време на гостувањето во емисијата „Гранд …

Александар Јосифовски од „Гранд“ по турнејата со Брена најавува и дует со Цеца Прочитај повеќе »

Александар Јосифовски на турнеја со Лепа Брена низ САД

Еден од милениците во „Ѕвездите на Гранд“, Александар Јосифовски ќе ѝ биде гостин на Лепа Брена ѝ ќе настапи за време на нејзината турнеја во …

Александар Јосифовски на турнеја со Лепа Брена низ САД Прочитај повеќе »

(Фото) Се омажи Марија Груевска, пејачката прави свадба која ќе трае три дена со сите обичаи, а меѓу 600 гости стигнаа и колегите од „Гранд“

Марија Груевска се омажи за партнерот Синиша Стојаноски. Како што претходно најави пејачката свадбата ќе трае три дена. Уште првиот ден имаше 600 гости, а …

(Фото) Се омажи Марија Груевска, пејачката прави свадба која ќе трае три дена со сите обичаи, а меѓу 600 гости стигнаа и колегите од „Гранд“ Прочитај повеќе »

Александар Јосифовски ќе пее на концерт на „Дивље јагоде“ во Битола

Александар Јосифовски од Охрид, кој неодамна со своите настапи ги украде симпатиите на сите во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, заедно со неговиот бенд French …

Александар Јосифовски ќе пее на концерт на „Дивље јагоде“ во Битола Прочитај повеќе »

Охриѓанцот Александар Јосифовски од ѕвезда во „Гранд“ стана пејач во „Дивље Јагоде“

Александар Јосифовски од Охрид, кој неодамна со своите настапи ги украде симпатиите на сите во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, овој пат вели дека ја …

Охриѓанцот Александар Јосифовски од ѕвезда во „Гранд“ стана пејач во „Дивље Јагоде“ Прочитај повеќе »

(Видео) Охриѓанец го купи жирито на „Гранд“: Ти ќе бидеш идна ѕвезда, му рече Карлеуша

Александар Јосифовски од Охрид ги украде симпатиите на публиката и на дел од жирито во „Ѕвездите на Гранд“, особено на пејачката Јелена Карлеуша. Таа на …

(Видео) Охриѓанец го купи жирито на „Гранд“: Ти ќе бидеш идна ѕвезда, му рече Карлеуша Прочитај повеќе »

Ѕвездата на „Гранд“, Александар Јосифовски ќе ја враќа мајка си на сцена

Младиот пејач Александар Јосифовски е новиот учесник од Македонија во популарното шоу „Ѕвездите на Гранд“ . Тој успеа да ги освои сите седум гласови од …

Ѕвездата на „Гранд“, Александар Јосифовски ќе ја враќа мајка си на сцена Прочитај повеќе »

Scroll to Top