Александар Трајковски

(Видео) Александар Трајковски постигна гол од 40 метри

Македонскиот фудбалер Александар Трајковски го даде најубавиот гол во кариерата за тимот на Ал Фајха во Саудиска Арабија. Трајковски шутираше прецизно прецизно од повеќе од …

(Видео) Александар Трајковски постигна гол од 40 метри Прочитај повеќе »

(Фото) Фудбалерот Александар Трајковски стана татко, бебето доби име Искра

Македонскиот фудбалер Александар Трајковски стана татко втор пат. Тој и неговата сопруга Александра ја добија ќерката Искра. Тие го имаат синот Матеј, кој има 5 …

(Фото) Фудбалерот Александар Трајковски стана татко, бебето доби име Искра Прочитај повеќе »

(Фото) Фудбалерот Александар Трајковски вторпат ќе стане татко

Македонскиот фудбалер Александар Трајковски со сопругата Александра го чекаат второто дете. Тој објави нивна заедничка фотографија на која Александра го покажа трудничкото стомаче. „Заедно со …

(Фото) Фудбалерот Александар Трајковски вторпат ќе стане татко Прочитај повеќе »

Игор Ангеловски разочаран од ремито со Естонија

Македонската фудбалска репрезентација вчера на гостувањето во Талин, освои само еден бод на против селекцијата на Естонија во третата рунда од Ц лигата во УЕФА …

Игор Ангеловски разочаран од ремито со Естонија Прочитај повеќе »

Scroll to Top