Марија Шарапова се мажи за британски милионер

Руската тенисерка Марија Шарапова ќе се мажи за британскиот милионер Александер Гликес. Таа на социјалните мрежи објави дека се свршиле. „Реков да уште првиот ден …

Марија Шарапова се мажи за британски милионер Прочитај повеќе »