Авганистанецот Абас Ализад наликува на Брус Ли

Дваесет и четиригодишниот Абас Ализад е актер од Авганистан кој многу наликува на мајсторот за кунг-фу Брус Ли. Уште како дете Абас бил фасциниран од …

Авганистанецот Абас Ализад наликува на Брус Ли Прочитај повеќе »