Аљоша Вучковиќ тешко болен, се откажа од глумата

Српскиот глумец Аљоша Вучковиќ, кој вчера наполни 72 години, за српски „Курир“ откри дека до пред неколку дена бил на лекување во болница, дека сега …

Аљоша Вучковиќ тешко болен, се откажа од глумата Прочитај повеќе »