биба додева

(Фото) Биба Додева е позитивна на коронавирус, пејачката преку стакло си играше со внукот Александар

Пејачката Биба Додева е позитивна на коронавирус. Таа објави фотографии на „Инстаграм“ со нејзиниот внук Александар, со кого си играше и зборуваше преку стаклото од …

(Фото) Биба Додева е позитивна на коронавирус, пејачката преку стакло си играше со внукот Александар Прочитај повеќе »

(Фото) Внукот ѝ направи ќеф на Биба Додева

Поп-пејачката и претседателка на здружението „Борка“, Биба Додева, ужива со внукот Александар. Таа објави заедничка фотогарфија на „Инстаграм“. Напиша и дека неговата прегратка ѝ ја …

(Фото) Внукот ѝ направи ќеф на Биба Додева Прочитај повеќе »

Бев скршена кога ја видов другарка ми на смртна постела

Пејачката Биба Додева, која е и претседател на здружението „Борка“ на вчерашната Конференцијата за 200 жени претприемачки, раскажа вистинска приказна, со цел да ги поддржи жените и …

Бев скршена кога ја видов другарка ми на смртна постела Прочитај повеќе »

Биба Додева: „Мојата ќерка е мојот свет“

Македонската пејачка Биба Додева објави слика со ќерката Емануела. Таа ретко споделува приватни фотографии на социјалните мрежи. „Мајка и ќерка“, напиша и доби комплименти дека двете …

Биба Додева: „Мојата ќерка е мојот свет“ Прочитај повеќе »

Биба Додева тажна, страда поради починатата мајка

Македонската пејачка Биба Додева на својот фексбук-профил објави фотографија со својата почината мајка Олгица и емотивна порака со која ја одбележа првата годишнина од нејзината …

Биба Додева тажна, страда поради починатата мајка Прочитај повеќе »