БАЛКАНКАН

Јелена Карлеуша и Драгана Мирковиќ во тексас јакни со нивниот лик

Пејачката Драгана Мирковиќ позираше среде Беверли Хилс со уникатна тексас јакна на која е нацртан нејзиниот лик. Мирковиќ се заблагодари на креаторот на ова парче …

Јелена Карлеуша и Драгана Мирковиќ во тексас јакни со нивниот лик Прочитај повеќе »

(Видео) Шерифовиќ му прости на татко ѝ кој зборуваше дека е лезбејка алчна за пари 

Српската пејачка Марија Шерифовиќ во интервју зборува за односот со нејзиниот татко, откако тој еден период излегуваше во јавноста и со погрдни зборови ја напаѓаше …

(Видео) Шерифовиќ му прости на татко ѝ кој зборуваше дека е лезбејка алчна за пари  Прочитај повеќе »

Даниел Поповиќ откри која е Џули од неговата евровизиска песна

Хрватскиот музичар Даниел Поповиќ, кој ја претставуваше Југославија на Евровизија 1983 година во Минхен со песната „Џули“, откри дека песната ја посветил на својата прва …

Даниел Поповиќ откри која е Џули од неговата евровизиска песна Прочитај повеќе »

Емина Јаховиќ потрошила 15.000 евра на пет операции за носот и ботокс

Пејачката Емина Јаховиќ потршила 15.000 евра на третмани и медицински интервенции, за да го добие совршениот барби нос, пренесуваат српските медиуми и пишуваат дека таа …

Емина Јаховиќ потрошила 15.000 евра на пет операции за носот и ботокс Прочитај повеќе »

Петар Грашо и Јелена Розга поголеми ѕвезди од Северина во Хрватска според продадени билети за концерти

Петар Грашо, Јелена Розга, Дорис Драговиќ, Масимо Савиќ и „2 челос“ се најслушаните музичари со најмногу продадени билети во Хрватска во 2022 година, објавија ХДС …

Петар Грашо и Јелена Розга поголеми ѕвезди од Северина во Хрватска според продадени билети за концерти Прочитај повеќе »

(Видео) Никој не пцуеше повеќе од Иванишевиќ, затоа е мртов ладен на испадите на Ноле

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури …

(Видео) Никој не пцуеше повеќе од Иванишевиќ, затоа е мртов ладен на испадите на Ноле Прочитај повеќе »

Ќерката на Кеба побарала азил во Америка како припадник на ЛГБТ-заедницата

Поранешната пејачка Наташа Којиќ, ќерка на Драган Којиќ Ќеба, побарала азил во Америка како припадник на ЛГБТ заедницата. Во САД живее веќе 13 години и …

Ќерката на Кеба побарала азил во Америка како припадник на ЛГБТ-заедницата Прочитај повеќе »

Потребна сум ѝ на балканската сцена, рече трансродовата натпреварувачка на „Гранд“, која доби најголема поддршка од Ѓорѓе Давид

Трансродовата натпреварувачка Алина Јухарт од Словенија која уште во првиот круг од балканското шоу „Ѕвездите на Гранд“ привлече големо внимание, оваа сабота повторно се натпреваруваше, …

Потребна сум ѝ на балканската сцена, рече трансродовата натпреварувачка на „Гранд“, која доби најголема поддршка од Ѓорѓе Давид Прочитај повеќе »

Моментот требаше да биде романтичен, а не драматичен: како Ноле ја побара Јелена за жена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш му била …

Моментот требаше да биде романтичен, а не драматичен: како Ноле ја побара Јелена за жена Прочитај повеќе »

Ханка Палдум: Клиничка смрт и две тешки породувања се зад мене, прво бев мајка, а потоа уметник

Босанската пејачка, која важи за една од најголемите изведувачки на севдалинките, Ханка Палдум, својот прв афинитет кон музиката го покажа во градот Чајниче, каде што …

Ханка Палдум: Клиничка смрт и две тешки породувања се зад мене, прво бев мајка, а потоа уметник Прочитај повеќе »

Анастасија Ражнатовиќ купи стан од 300.000 евра во „Белград на вода“

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ  купила стан во белградска населба „Белград на вода“. Иако има само 24 години, младата пејачка купила стан од 100 метри квадратни, а …

Анастасија Ражнатовиќ купи стан од 300.000 евра во „Белград на вода“ Прочитај повеќе »

Почина актерот Саша Петровиќ кој се прослави со култната „Аудиција“ и филмовите за Брена

Босанско-херцеговскиот актер Александар Саша Петровиќ почина денеска во Сараево, а веста на Фејсбук ја потврди режисерот Срѓан Вулетиќ. Во 2021 година, Петровиќ се повлече од …

Почина актерот Саша Петровиќ кој се прослави со култната „Аудиција“ и филмовите за Брена Прочитај повеќе »

Бреговиќ ја блокирал Северина поради долг од 30 илјади евра

Северина не може да издаде нов албум, а причината наводно е долгот кон Горан Бреговиќ. Според медиумите, пејачката веќе две години најавуваше издавање нов албум, …

Бреговиќ ја блокирал Северина поради долг од 30 илјади евра Прочитај повеќе »

Третпат се ожени популарниот турски глумец Озџан Дениз, мајка му одби да дојде на свадба

Еден од најпопуларните турски глумци, Озџан Дениз, се ожени третпат. По две години врска, тој се венча со Самар Дадгар од Иран. Свадбата ја направија …

Третпат се ожени популарниот турски глумец Озџан Дениз, мајка му одби да дојде на свадба Прочитај повеќе »

(Видео) Се степаа пејачките Едита и Инди среде улица, летаа шамари и телефони

Познатите пејачки и сестри Инди и Едита Арадиновиќ се степаа на сред улица, пренесоа српските медиуми. На објавената снимка се гледа како двете се валкаат …

(Видео) Се степаа пејачките Едита и Инди среде улица, летаа шамари и телефони Прочитај повеќе »

(Видео) Цела арена ја пееше роденденската песна на мајката на Ѓоковиќ на Австралија опен

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ и го честиташе роденденот на неговата мајка Дијана на Австралија опен. „Сакам да му го честитам роденднот на мојот физиотерапевт кој …

(Видео) Цела арена ја пееше роденденската песна на мајката на Ѓоковиќ на Австралија опен Прочитај повеќе »

Никола Роквиќ трет пат стана татко, ќерката доби име Ангелина

Пејачот Никола Роквиќ, трет пат стана татко. Сопругата, Бојана Баровиќ поранешната манекенка се породи а на ќерката и го дадоа името Ангелина. Породувањето помина во …

Никола Роквиќ трет пат стана татко, ќерката доби име Ангелина Прочитај повеќе »

Водителката на квизот „Сложувалка“ имала несреќа на скијање, па итно е хоспитализирана

Водителката на квизот „Сложувалка“ Кристина Раденковиќ е итно хоспитализирана. Медиумите пренесоа дека се здобила со тешки повреди додека скијала. Била пренесена на Институтот за ортопедија …

Водителката на квизот „Сложувалка“ имала несреќа на скијање, па итно е хоспитализирана Прочитај повеќе »