СТИЛ

Фустанот на Брена што го плукаа сите го облече германска инфлуенсерка

Леони Хане, највлијателната модна инфлуенсерка во светот, облече сличен фустан како српската пејачка Лепа Брена на ревијата на Скиапарели. Таа носеше пократка верзија на фустанот …

Фустанот на Брена што го плукаа сите го облече германска инфлуенсерка Прочитај повеќе »

Доџа Кет го покри телото со 30.000 сваровски-кристали за Модната недела во Париз

Пејачката Доџа Кет на црвениот тепих на Модната недела во Париз се појави во креација на која имаше 30 илјади рачно поставени Сваровски кристали. Таа …

Доџа Кет го покри телото со 30.000 сваровски-кристали за Модната недела во Париз Прочитај повеќе »

Кајли Џенер ја вознемири Карлеуша откога дојде на ревија во фустан со лавовска глава

Српската пејачка Јелена Карлеуша искоментира дека новата колекција на модниот дизјанер Даниел Роузбери која ја претстави на Модната недела во Париз и со која и …

Кајли Џенер ја вознемири Карлеуша откога дојде на ревија во фустан со лавовска глава Прочитај повеќе »

Aктерот Лисиен Лавискомте во здолниште и џемпер на Модната недела во Париз

По Бред Пит, Сем Хеунг и Роберт Патисон кои на црвениот тепих на филмски премиери се појавија во сукњи, актерот Лисиен Лавискомте на пристигнувањето на …

Aктерот Лисиен Лавискомте во здолниште и џемпер на Модната недела во Париз Прочитај повеќе »

Зеленски го прослави украинскиот бренд, кој денес вреди 150 милиони евра

Украинскиот претседател Володимир Зеленски (44) од почетокот на војната во Украина во јавноста се појавува во препознатливата маслинесто зелена или маскирна униформа, дури и кога …

Зеленски го прослави украинскиот бренд, кој денес вреди 150 милиони евра Прочитај повеќе »

Џенифер Лопез во проѕирен фустан со златни кристали на премиера во Лос Анџелес

Џенифер Лопез во проѕирен фустан со златни кристали се појави на премиерата во Лос Анџелес на нејзиниот најнов филм „Шотган вединг“. Фустанот на Лопез беше …

Џенифер Лопез во проѕирен фустан со златни кристали на премиера во Лос Анџелес Прочитај повеќе »

(Видео) „Плус сајз“ манекенки и топ-модели рекламираат долна облека од „Викторија сикрет“ за Денот на вљубените

Девет манекенки, меѓу кои и моделот Бела Хадид во долна облека позираа за најновата празнична колекција на „Викторија сикрет“. Тие се заштитни лица на најновата …

(Видео) „Плус сајз“ манекенки и топ-модели рекламираат долна облека од „Викторија сикрет“ за Денот на вљубените Прочитај повеќе »

Претставничката на Тајланд на изборот за мис универзум носеше фустан направен од отворачи на лименки

Ана Свеангам-иам (24) која го претставуваше Тајланд на изборот за Мис Универзум, на сцената носеше сребрен вечерен фустан кој беше целосно направен од отворачи на лименки. …

Претставничката на Тајланд на изборот за мис универзум носеше фустан направен од отворачи на лименки Прочитај повеќе »

„Шанел“ дизјанираше корпа за пазарење која чини 46.000 евра

Познатиот моден бренд „Шанел“ дизјнираше шопинг торба во облик на корпа за пазарење. Торбата на „Шанел“ е решение на модната куќа за зачувување на планетата …

„Шанел“ дизјанираше корпа за пазарење која чини 46.000 евра Прочитај повеќе »

Бред Пит и Марго Роби гламурозни на премиерата на нивниот заеднички филм во Лондон

Марго Роби и Бред Пит заедно пристигнаа на црвениот тепих во Лондон на премиерата на филмот „Вавилон“ во кој ги имаат главните улоги. Марго Роби …

Бред Пит и Марго Роби гламурозни на премиерата на нивниот заеднички филм во Лондон Прочитај повеќе »

Најстилските парчиња од Fashion Group на намалување до 60 %

Големите сезонски намалувања во омилените брендови на Fashion Group веќе започнаа, а од неодамна истите достигнаа и до -60% на парчињата од колекцијата есен-зима. Сега …

Најстилските парчиња од Fashion Group на намалување до 60 % Прочитај повеќе »

Модните куќи пет месеци ги шиеја фустаните со кои Марго Роби и Џесика Честејн се појавија на „Златен глобус“

Илјада тристе триесет и пет часа или пет месеци им беа потребни на модните куќи да ги изработат фустаните за Џесика Честеј и Марго Роби …

Модните куќи пет месеци ги шиеја фустаните со кои Марго Роби и Џесика Честејн се појавија на „Златен глобус“ Прочитај повеќе »

Татјана, Синди, Наоми, Кристи и Линда – култната петорка чија убавина е дел од историјата

Татјана Патиц, германската манекенка која почина вчера на 56 години, беше дел од легендарната петорка супермодели одо 80-тите и 90-тите години, заедно со Наоми Кембел, …

Татјана, Синди, Наоми, Кристи и Линда – култната петорка чија убавина е дел од историјата Прочитај повеќе »

Од класични фустани до тил и светкави креации: модата на црвениот тепих на „Златниот глобус“

Од класични фустани до модерни дизјани избраа дамите за црвениот тепих на 80-тото доделување на наградите Златен глобус. Во хотелот „Беверли Хилтон“ во Беверли Хилс …

Од класични фустани до тил и светкави креации: модата на црвениот тепих на „Златниот глобус“ Прочитај повеќе »

Ева Лонгорија шик во комбинезон од македонскиот дизајнер Тони Матичевски

Холивудската ѕвезда Ева Лонгорија носеше комбинезон од дизајнерот Тони Матичевски на доделувањето на наградите Variety Creative Impact Awards, кое се одржа во Палм Спрингс. Лонгорија …

Ева Лонгорија шик во комбинезон од македонскиот дизајнер Тони Матичевски Прочитај повеќе »

„Моделс Ин“ ги избра своите десет најдобри интернационални модели: Елена Реи и Мухамед Енуз најуспешни во 2022

Модната агенција „Моделс Ин“ секоја година прави избор за своите најуспешни модели. На листата за 2022 година се најдоа пет девојки и пет дечки кои …

„Моделс Ин“ ги избра своите десет најдобри интернационални модели: Елена Реи и Мухамед Енуз најуспешни во 2022 Прочитај повеќе »

Најпријатни џемпери за тмурните зимски денови

Кога зимските денови стануваат навистина неуморни, излегувањето од дома без топлиот џемпер е незаменлив. Денес постојат навистина многу стилови, комбинации, дезени и кроеви на џемпери …

Најпријатни џемпери за тмурните зимски денови Прочитај повеќе »

Меси ја расипа модата, коментираат фановите за изборот на облеката на фудбалерот

Лионел Меси новата година ја прослави во кругот на своето семејство, во родната Аргентина каде сеуште се слави за освоената титула на Светското првенство. Во …

Меси ја расипа модата, коментираат фановите за изборот на облеката на фудбалерот Прочитај повеќе »

Scroll to Top