Бобан Милошевски

Масимо Савиќ во февруари требаше да одржи концерт во Скопје: Мојот пријател не може да умре, вели Бобан Авалон

Хрватскиот музичар Масимо Савиќ кој почина денес на 60 години, требаше да одржи концерт на 24 февруари во Македонската филхармонија. Савиќ требаше да го претстави …

Масимо Савиќ во февруари требаше да одржи концерт во Скопје: Мојот пријател не може да умре, вели Бобан Авалон Прочитај повеќе »

Ориѓански бара оставка од министерот за култура, Бобан од „Авалон“ го нарече мрсулко

Македонскиот музичар Златко Ориѓански му се налути на министерот за култура, Роберт Алаѓозовски, по одлуката Министерството да даде 100 илјади евра за поддршка на 25 …

Ориѓански бара оставка од министерот за култура, Бобан од „Авалон“ го нарече мрсулко Прочитај повеќе »

Scroll to Top