Бојан Јовановски

Торта Фроузен за Боки 13 и цимерите, роденденска прослава во „Идризово“

На социјалните мрежи се појави фотографија од Бојан Јовановски познат како Боки-13 од затворот Идризово. На фотографија Боки е со цимерите и заедно слават роденден. …

Торта Фроузен за Боки 13 и цимерите, роденденска прослава во „Идризово“ Прочитај повеќе »

(ФОТО) Боки 13 во пижами си ја зеде наградата за модна икона!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13, доби две награди, за личност на годината и наградата за модна икона, на вчерашната манифестација Story Аwards во  хотелот …

(ФОТО) Боки 13 во пижами си ја зеде наградата за модна икона! Прочитај повеќе »

ДРАМА: Боки 13 објави филмска фотографија од плажа

Бојан „Боки“ Јовановски летото го започна работно во Меѓународниот сојуз во Скопје, па сега вистинско време беше да земе мал одмор и да ги наполни …

ДРАМА: Боки 13 објави филмска фотографија од плажа Прочитај повеќе »

Scroll to Top