Бојана Скендеровски

Промоција на нов музички проект на Бојана Скендеровски

Премиерното слушање на композицијата зад која како автор застанува колега на Бојана Скендеровски (чие име барем до понеделник останува изненадување), но и премиерата на видеозаписот, …

Промоција на нов музички проект на Бојана Скендеровски Прочитај повеќе »

(Видео) „Заветна“ е химна, која ги обединува Македонците секаде во светот, Бојана Скендеровски за проектот Македонијо во срце те носиме

Неофицијалната химна на Македонците како што ја нарекуваат „Заветна“ на легендарниот Пепи Бафтировски, Бојана Скендеровски не ја пее првпат, но сега премиерно ќе ја чуете …

(Видео) „Заветна“ е химна, која ги обединува Македонците секаде во светот, Бојана Скендеровски за проектот Македонијо во срце те носиме Прочитај повеќе »

(Видео) Бојана Скендеровски со преработка на македонска народна песна

Пејачката Бојана Скендеровски ја преработи македонската народна песна „Море сокол пие“ и за истата сними видео спот. Пејачката решила на публиката токму денес на големиот …

(Видео) Бојана Скендеровски со преработка на македонска народна песна Прочитај повеќе »

(Фото) Бојана Скендеровски ја покажа ќерка си

Поранешната пејачка, а сега водителка Бојана Скендеровски пред седум месеци ја роди ќерката Искра. Таа ја криеше Искра од јавноста, но деновиве објави фотографија на …

(Фото) Бојана Скендеровски ја покажа ќерка си Прочитај повеќе »

Кеба ја испеа „Не кани ме“ на Миле Кузмановски

Српскиот пејач Драган Којиќ Кеба синоќа како гостин се појави во емисијата на Бојана Скендеровски „Улица Македонија“. Убавата атмосфера од снимањето домаќинката ја прикажа преку …

Кеба ја испеа „Не кани ме“ на Миле Кузмановски Прочитај повеќе »

Scroll to Top