Почина Алек Џон Сач, основачот на рок-бендот „Бон Џови“

Еден од основачите на легендарниот американски рок бенд Бон Џови, поранешниот басист Алек Џон Сач, почина на 70-годишна возраст. Сач беше дел од бендот од 1983 …

Почина Алек Џон Сач, основачот на рок-бендот „Бон Џови“ Прочитај повеќе »