Почина пејачката и актерка Џејн Биркин

Англиско-француската актерка и пејачка Џејн Биркин почина на 76 години. Веста ја објавија француските медиуми, кои пренесоа дека беше позната по професионалниот и приватен однос …

Почина пејачката и актерка Џејн Биркин Прочитај повеќе »