Џек Никлсон

Џек Николсон живеел во лага, за мајка му му велеле дека му е сестра

Една од најголемите холивудски ѕвезди Џек Николсон, покрај одличните улоги, во текот на својот живот го одбележаа и многу семејни драми. Една од нив е …

Џек Николсон живеел во лага, за мајка му му велеле дека му е сестра Прочитај повеќе »

На аукција ќе се продава кацигата и светлосниот меч од „Војна на ѕвездите“

На аукцијата во лондонската куќа The Prop Store, која ќе се одржи од 30 септемви до 1 октомври, ќе се продадат предмети кои ги носеле …

На аукција ќе се продава кацигата и светлосниот меч од „Војна на ѕвездите“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top