Почина полицаецот од „Жестоки момци“

Актерот Џеси Лоренс Фергусон, кој се прослави во улогата на полицаец во филмот „Жестоки момци“, починал во петокот во Калифорнија на 77 годишна возраст. Фергусон …

Почина полицаецот од „Жестоки момци“ Прочитај повеќе »