ЗАВРШИ СОСТАНОКОТ МЕЃУ ПУТИН И ТРАМП – И двајцата го изненадија светот!

На маргините на самитот G20 во Хамбург, вчера започна состанокот меѓу претседателите на САД и Русија, Доналд Трамп и Владимир Путин, и нивниот прв формален …

ЗАВРШИ СОСТАНОКОТ МЕЃУ ПУТИН И ТРАМП – И двајцата го изненадија светот! Прочитај повеќе »