Актерот Бранко Цвејиќ итно хоспитализиран, откако му се слошило во театар

Легендарниот актер Бранко Цвејиќ е во болница и лекарите се борат за неговиот живот. На актерот му се слошило пред седум дена на проба во …

Актерот Бранко Цвејиќ итно хоспитализиран, откако му се слошило во театар Прочитај повеќе »