Поранешна фудбалерка на САД е уапсена за злоставување на деца

Поранешната голманка на САД, Хоуп Соло, била уапсена по обвинувањата дека злоставувала деца. Полицијата рече дека била приведена во Северна Каролина додека во возилото била …

Поранешна фудбалерка на САД е уапсена за злоставување на деца Прочитај повеќе »