Христијан Тасковски – Таско

Таско стана татко, синот Лукијан донесе радост во семејството на пејачот

Музичарот Христијан Тасковски – Таско и неговата сопруга Наташа денес за првпат станаа родители. Тие го добија синот Лукијан, а убавата вест ја објави пејачот. …

Таско стана татко, синот Лукијан донесе радост во семејството на пејачот Прочитај повеќе »

(Галерија) Раста и Таско, тандемот кој растури во „Борис Трајковски“

Вчеравечер познатите хип-хоп изведувачи Раста, Таско, Корона и Римски имаа концерт во “А1 Арената” во Скопје. Тие настапија пред нивните обожаватели, пред се тинејџери, но …

(Галерија) Раста и Таско, тандемот кој растури во „Борис Трајковски“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top