Христијана Парулеска

Ковачевски ја запозна охриѓанката Христијана Парулеска која освои злато на Европското првенство во традиционално таеквондо

Премиерот на државата Димитар Ковачевски се фотографираше со македонската репрезентативка во традиционално таеквондо, Христијана Парулеска од Охрид, која освои златен медал на Европското првенство што …

Ковачевски ја запозна охриѓанката Христијана Парулеска која освои злато на Европското првенство во традиционално таеквондо Прочитај повеќе »

Христијана Парулеска освои сребро на Европското првенство по таеквондо

Охриѓанката Христијана Парулеска освои сребрен медал на Европското првенство во ИТФ таеквондо што се одржува во Јесоло, Италија. Со ова Парулеска го одбрани сребрениот медал …

Христијана Парулеска освои сребро на Европското првенство по таеквондо Прочитај повеќе »

Scroll to Top