Со знаме виножито Северина среде Загреб ја поддржа ЛГБТ-заедницата

Хрватската пејачка Северина беше гостинка на отворањето на Квир Загреб Фестивалот кој оваа година прославува 20 години постоење. Таа објави  фотографија на социјалните мрежи и …

Со знаме виножито Северина среде Загреб ја поддржа ЛГБТ-заедницата Прочитај повеќе »