јане велковски

(Фото) Пандев и Левандовски измамија насмевки кај малиот Јане

Јане Велковски (11) кој боледува од спинална мускулна атрофија, вчера на стадионот „Тоше Проески“ за време на тренингот на македонските и полските фудбалски репрезентативци се …

(Фото) Пандев и Левандовски измамија насмевки кај малиот Јане Прочитај повеќе »

Јане сними спот за УЕФА со Фиго и Абидал

Деветгодишниот Јане Велковски, кој боледува од спинална мускулна атрофија, вчера сними спот за кампањата „Еднакви на терен“ на УЕФА. Спотот се снимаше во Лион, Франција, …

Јане сними спот за УЕФА со Фиго и Абидал Прочитај повеќе »

Scroll to Top