Почина градоначалникот на Охрид, Јован Стојаноски

На 48-годишна возраст утринава почина градоначалникот на општина Охрид, Јован Стојаноски. Неофицијално причината за смртта е инфаркт. Стојаноски починал додека го транспортирале од Општата болница …

Почина градоначалникот на Охрид, Јован Стојаноски Прочитај повеќе »