кафана

(Видео) Калиопи, Мима Карачиќ и актерите од Белградското драмско позориште на нозе ја кренаа цела кафеана во Скопје

Поп пејачката Калиопи и српскиот актер Мима Карачиќ во скопската кафеана „Дукат“ се расположија со актерската екипа, која вечерва ќе настапува во МНТ со театарската …

(Видео) Калиопи, Мима Карачиќ и актерите од Белградското драмско позориште на нозе ја кренаа цела кафеана во Скопје Прочитај повеќе »

(Видео) Ѓоковиќ ја прослави титулата во кафеана и ја пееше „Миљацка“

Новак Ѓоковиќ по седми пат го освои Вимблдон освојувајќи ја 21. Грен слем титула, па се врати во Србија да прослави пред градското собрание, а …

(Видео) Ѓоковиќ ја прослави титулата во кафеана и ја пееше „Миљацка“ Прочитај повеќе »

Децата на Тома Здравковиќ си заминаа од Србија

Еден од најпопуларните српски фолк-пејачи, Тома Здравковиќ, кој почина 1991 година, имаше две деца, ќерка и син. Од првиот брак со Олгица, Здравковиќ ја добил …

Децата на Тома Здравковиќ си заминаа од Србија Прочитај повеќе »

Scroll to Top