камерун

Ето предвидува победа на Мароко против Франција, досега ги погоди сите кои ги елиминираше па некои мислат дека Светското е наместено

Или Светското е тешка местенка или поранешната фудбалска ѕвезда Самуел Ето е новиот Астрадамус, сметаат заговорниците, откако Камерунцот на шега ги погоди сите успеси на …

Ето предвидува победа на Мароко против Франција, досега ги погоди сите кои ги елиминираше па некои мислат дека Светското е наместено Прочитај повеќе »

Познатиот џез-музичар Ману Дибанго почина од коронавирус

Позната џез-музичка ѕвезда Ману Дибанго почина утрово од коронавирус, пренесува британски „Гардијан“. Познатиот џезер почина на 87-годишна возраст. Тој неодамна се заразил со опасниот вирус. …

Познатиот џез-музичар Ману Дибанго почина од коронавирус Прочитај повеќе »

Scroll to Top