Почина режисерот Љубиша Георгиевски

Утринава, на 81-годишна возраст, почина режисерот и драмски писател Љубиша Гоергиевски, објави на „Фејсбук“, поранешниот директор на Драмски театар, Роберт Вељановски. „Утринава Македонија се збогува …

Почина режисерот Љубиша Георгиевски Прочитај повеќе »