Магдалена Ризова слави 25 години актерска кариера

Актерката Магдалена Ризова утре ќе го прослави 25-годишниот јубилеј како професионален актер. По тој повод на малата сцена во „Театар Kомедија“ утревечер, 14 април, ќе …

Магдалена Ризова слави 25 години актерска кариера Прочитај повеќе »